निर्वाचनका लागि स्थानीय तहसँग कर्मचारी माग

0
60

चितवन / सरकारले निर्वाचन घोषणा गरेसँगै निर्वाचन कार्यालय चितवनले स्थानीय तहसँग निर्वाचनका लागि कर्मचारी माग गरेको छ । निर्वाचन कार्यालयका प्रमुख जनाधन अधिकारीका अनुसार सातै स्थानीय तहसँग खरिदार वा नायवसुव्वा सरहको एक–एक जना कर्मचारी माग गरिएको छ ।
स्थानीय तहले कर्मचारीको नाम पठाएसँगै उनीहरुलाई सहायक नाम दर्ता अधिकारीको जिम्मेवारी दिई कार्यक्षेत्रमा खटाइने उनले जानकारी दिए । उनीहरुले हरेक निर्वाचन केन्द्रमा गई मतदाता नामावलीमा भएको नाममा दावी विरोध गर्ने छ ।
मृत्यु भएका, दोहोरिएका जस्तो समस्या आएमा उनीहरुले नै सिफारीस गरी निर्वाचन कार्यालयमा पठाउने छन् । मतदाता नामावली अध्यावधिक गर्ने कामसमेत उनीहरुबाटै हुने छ । जिल्ला मतदान तथा मतदान केन्द्र सिफारिस समितिको वैठकले सबै राजनैतिक दललाई निर्वाचनको तयारीका लागि आग्रहसमेत गरेको छ ।
प्रमुख जिल्ला अधिकारीको उपस्थितिमा जिल्लाका कृयाशिल राजनैतिक दल र दलका प्रतिनिधि, स्थानीय तहका प्रमुख एवं प्रतिनिधि, सुरक्षा निकायका प्रमुखको सहभागितामा वैठक समेत बसिसकेको छ ।
निर्वाचन आयोगले मतदान केन्द्र तथा स्थलको पुनरावलोकन गर्नका लागि निर्देशन गरेसँगै अहिले मतदान केन्द्र तथा स्थलको निरीक्षण र पुनरावलोकन गर्ने काम सुरु गरेको छ । प्रतिनिधिसभा सदस्य निर्वाचन २०७४ मा जिल्लामा रहेका १६१ स्थल र ४०८ केन्द्रको पुनरावलोकनको काम भइरहेको अधिकारीले जानकारी दिए । उनका अनुसार निर्वाचन स्थल १६१ वटै रहने र केन्द्र भने थप हुने छ ।
अघिल्लो निर्वाचनमा जिल्लामा मतदाता संख्या तीन लाख ५४ हजार ३५ रहेको थियो भने अहिले मतदाता वढ्ने देखिएकाले केन्द्र थप गरिने उनले जानकारी दिए । सरकारले निर्वाचनको मिति तोकेसँगै जिल्ला निर्वाचन कार्यालय निर्वाचनको तयारीमा जुटेको हो ।
निर्वाचनको मिति घोषणा भएसँगै मतदाता नामावली संकलनको काम रोकेर निर्वाचनमा होमिएको उनले बताए ।