‘सिटी हललाई प्रतिष्ठाको बिषय बनाउन हुँदैन’

0
53

चितवन । भरतपुर महानगरपालिका प्रमुख रेनु दाहालले महानगरको गौरबको आयोजनालाई प्रतिष्ठाको बिषय वनाउन नहुने बताउनुभएको छ । आज यहाँ निर्माणाधिन अबस्थामा रहेको सिटीहल निरिक्षण पछि आयोजीत पत्रकार सम्मेलनमा दाहालले यस्तो वताउनुभएको हो । उहाँले भन्नुभयो “महानगरले गौरवको आयोजना अन्तर्गत सिटीहल निर्माणको प्रकृया सुरु गरेको छ ।
यसलाई कसैले पनि प्रतिष्ठाको बिषय वनाउँनु हुँदैन ।” प्रतिष्ठाको बिषय वनाउने होडवाजी चले आयोजना असफल वनाउने प्रपन्च हो भनेर वुझ्नु पर्ने उहाँको भनाई थियो । भरतपुर महानगरपालिका वडा नम्बर १० मा सिटी हल निर्माणको काम तीव्र रुपमा अगाडि बढेको छ ।
जिल्ला समन्वय समिति चितवन स्वामित्वमा रहेको जग्गा महानगरको नाममा वनाई ४ विगाह ४ कठ्ठा क्षेत्रफलमा सिटी हल निर्माणको काम अगाडि बढेको हो । जिल्ला समन्वय समिति चितवनको नाममा रहेको चार बिघा चार कठ्ठा जमिनलाई भरतपुर महानगरपालिकाको स्वामित्वमा ल्याएर सिटी हल निर्माणको काम अगाडि बढाइएको हो ।
महानगर प्रमुख दाहालले सिटी हल आफ्नै कार्यकालमा उद्घाटन गर्नेगरि निर्माण गर्न ठेकेदार पक्षलाई आग्रह गर्नुभएको छ । निर्माण सामग्री अभाव नहुने भन्दै स्थानीयद्वारा समेत अवरोध हुन नदिने उल्लेख गर्दै दाहालले सिटी हल निर्माण सुरु भएसँगै शिलान्यास भइसकेकाले अब निर्माणपछि उद्घाटन गर्ने बताउनुभयो ।
सिटी हल निर्माण गर्ने र नारायणगढ–गोन्द्राङ सडक विस्तारको काम एउटै कम्पनीले पाउनु खुसीको कुरा भएको दाहालको भनाइ थियो ।
हानगरपालिकाको तीन वर्षदेखिको अवधारणा आगामी २७ महिनाभित्र पूरा हुने दाहालले बताउनुुभयो । सिटी हल निर्माणबारे जानकारी दिँदै सघन शहरी तथा भवन निर्माण आयोजना चितवनका प्रमुख प्रकाश अर्यालले यो वहु वर्षीय आयोजना भएकाले रकमको अभाव नहुने बताउनुभयो ।
दुई हजार जना क्षमताको ठूलो सभा हल तथा तीन सय जना क्षमताको सानो हल सहित अति विशिष्ठ कक्षहरु निर्माण हुने अर्यालले बताउनुभयो । निर्माणधीन सिटी हल २५ मिटर अग्लो हुने भन्दै अर्यालले सिटी हलमा २०र२० क्षमताको दुई वटा लिफ्ट राखिने बताउनुभयो ।